24 Kwiecień 2017 21:02:36

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wszyj się w Muzeum Fabryki
Z okazji Dnia Włókniarza Muzeum Fabryki przygotowało dla Państwa wyjątkowe wydarzenie!

21 kwietnia o godz. 17.30 otwieramy oddział pracy chronionej – SZWALNIĘ. Będą mogli Państwo nie tylko zobaczyć zabytkowe maszyny do szycia, ale również je wykorzystać! Proponujemy warsztaty z szycia, które zakończą się uzyskaniem dyplomu „Czeladnika krawieckiego”. Będą mogli Państwo również przerobić lub naprawić swoją odzież pod okiem specjalistów.

Jeżeli okaże się, iż „robótki ręczne” są bardziej czasochłonne, niż się na początku wydawało – nic nie szkodzi, zapraszamy do Muzeum Fabryki w sobotę 22 kwietnia w godz. 11.00-14.00 na kontynuację warsztatów.

Wstęp wolny.

"Porcelanowy ogród" w Muzeum Miasta Łodzi
Zapraszamy do porcelanowego ogrodu

Od 6 kwietnia do 21 czerwca w Muzeum Miasta Łodzi można oglądać wystawę „Porcelanowy ogród. Flora w ceramice XVIII-XX w.”. Na ekspozycji zobaczyć można unikalne wyroby z ceramiki, fajansu i porcelany z malowniczymi dekoracjami kwiatowymi z okresu od rokoka do art déco, bogaty zbiór przedmiotów użytkowych (naczynia stołowe, w tym talerze, filiżanki, spodki, misy i patery, a także całe serwisy) oraz dekoracyjnych. Oprócz wyrobów z ceramiki na wystawie zaprezentowano różnorodne źródła inspiracji dla jej twórców: obrazy, rysunki i grafiki, a także tkaniny, w których przewodnim motywem dekoracyjnym były różnorodne formy floralne.

Więcej: http://muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wystawy/wystawy-czasowe/1359-porcelanowy-ogrod-flora-w-ceramice-xviii-xx-w

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Fabryki
Rodzinne warsztaty w Muzeum Fabryki to niezwykła okazja, by rodzinnie spędzić czas. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Muzeum Fabryki zaprasza dzieci wraz z opiekunami na niezwykłe, artystyczne warsztaty, które odbędą się w sobotę 8 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00.

Koniecznie zabierzcie swoje koszyki, które oryginalnie ozdobimy i wypełnimy kolorowymi pisankami. Nie zapomnimy również o własnoręcznie wykonanych kurczaczkach, zajączkach i owieczkach. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Cena warsztatów: 25 zł od dziecka (w cenie materiały)
Zapraszamy dzieci w każdym wieku (poniżej 7 lat pod opieką rodziców)
Rodzice uczestniczą w warsztatach w ramach biletu wstępu do Muzeum Fabryki (5/6 zł)
Zapisy u prowadzącej: 535 092 086