22.06.2018 03:10:40

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wystawa "Ekologicznie, czyli zdrowo - wokół tekstyliów"
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Ekologicznie, czyli zdrowo - wokół tekstyliów", który odbędzie się w Muzeum Fabryki 29 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 18.00.

Na wystawie zaprezentowany zostanie dorobek Studenckiego Koła Naukowego ECO Research Politechniki Łódzkiej - Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Kolegium Towaroznawstwa.

Na co dzień nie zastanawiamy się nad szkodliwością i toksycznością materiałów, które nas otaczają. Problem ten dotyczy zarówno ubrań, które nosimy, jak i pościeli, zabawek dla dzieci, środków higienicznych i piorących. Dzięki wystawie będą mieli Państwo okazję dowiedzieć się więcej na temat tych zagrożeń, a także nauczyć się pewnych przydatnych umiejętności, np. jak odczytywać informacje na metkach.

Zapraszamy - wstęp wolny.

Niedzielne spacery po Manufakturze
Muzeum Fabryki oraz Manufaktura zapraszają na spacery po terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego!

W każdą niedzielę o godz. 12.00 i 15.00 w pasażu przy Cinema City przewodnicy Muzeum Fabryki w przebraniu Leonii i Izraela Poznańskiego rozpoczynają oprowadzanie po terenie Manufaktury. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Zwiedzanie można kontynuować w Muzeum Fabryki - po zakupie biletów wstępu można wciąć udział w oprowadzaniu cyklicznym o godz. 13.00 i 16.00.

Zapraszamy!

Noc Muzeów 2018
Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r.

Muzeum Fabryki zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach przygotowanych specjalnie na tę okazję!

W trakcie Nocy Muzeów co pół godziny przewodnicy w strojach XIX-wiecznych tkaczy będą prezentować pracę oryginalnych krosien z czasów Ziemi Obiecanych.

Zwiedzającym będą towarzyszyć Izrael i Leonia Poznańscy, będzie można wykonać również pamiątkowe zdjęcie, wcielając się w postać wielkiego fabrykanta oraz jego żony.

Ponadto każdy z uczestników może wziąć udział w quizie.

Zapraszamy od godziny 18.00.

Zobacz jak do nas
trafić