29 Sierpień 2015 02:12:22

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Poszukiwany Izrael Poznański-- zwiedzanie z fabułą

182 lata temu urodził się Izrael Poznański, jeden z najbogatszych mieszkańców Łodzi, zwany „królem bawełny”. Z tej okazji Muzeum Fabryki i Muzeum Miasta Łodzi serdecznie zaprasza na zwiedzanie fabularne pod tytułem „Poszukiwany Izrael Poznański” , która odbędzie się 23 sierpnia 2015.

Zbliżają się urodziny właściciela fabryki. Izrael jest jednak bardzo zapracowany i nie planuje żadnej uroczystości. Nie zorientował się nawet, że minął kolejny rok. Leonia Poznańska ( w tę rolę wcieli się znana łódzka przewodniczka- Elżbieta Pędziwiatr) planuje zrobić jednak mężowi niespodziankę. Zaprasza gości na wspólne przygotowanie urodzin i spacer po fabryce i pałacu.
Izrael odgadł zamiary żony i postanowił ukryć się w fabryce.
Czy grupie uda się znaleźć solenizanta?

By dowiedzieć się tego – a także wielu innych ciekawostek – zapraszamy do Muzeum Fabryki i do Muzeum Miasta Łodzi! Będzie to niezwykła podróż w czasie, gdzie w rolę Państwa Poznańskich i pracowników fabryki wcielą się przewodnicy. W czasie zwiedzania na gości będą czekały atrakcyjne zagadki i nietypowe zadania.

Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach o godzinie 11.00 i 13.00.

Miejsce rozpoczęcia: Muzeum Fabryki
Wstęp biletowany.
Bilet normalny- 20 zł
Bilet ulgowy- 15 zł

Zapisy telefonicznie pod numerem 42 664 9293 bądź mailowo na adres muzeum@manufaktura.com

"Wszyscy ludzie są siostrami"
MS2 przygotowuje wystawę pt. „Wszyscy ludzie są siostrami” poruszający zagadnienia stosunku społeczeństwa do pracy kobiet i wytworów tej pracy.
Kuratorem wystawy jest Joanna Sokołowska. Wystawa ma być otwarta 23 pażdziernika 2015 w MS2.
Będzie to wystawa zbiorowa, w której będą uczestniczyli różni artyści. Wśród tej grupy zaproszona została artystka, która podejmuje współpracę ze środowiskami robotniczymi kobiet i realizuje tematykę miejsca kobiety w społeczeństwie.
Aleksandra Polisiewicz (Aleka Polis) jest artystką pochodzącą z Katowic. W swoim regionie zrealizowała projekt we współpracy z byłymi pracownicami huty szkła. Powstała realizacja – haftowany kilim dużych rozmiarów „Krajobraz” wykonany wspólnie przez uczestników.
W Łodzi będzie realizować projekt „Krajobraz łódzki” w technice i wg projektu stworzonego we współpracy z byłymi pracownicami przemysłu włókienniczego (zakładów Poltex).
Odbyło się pierwsze spotkanie uczestniczek z artystką i ustalono wstępnie technikę a będzie to technika mieszana:aplikacja z elementami tkackimi.

Ogłoszenie
Muzeum Fabryki poszukuje osoby,która chciałaby dołączyć do grona przewodników muzealnych.
Wymagania:
- język angielski-biegły
- znajomość historii Łodzi
-punktualność
-dokładność
-komunikatywność

Mile widziane:
-licencja przewodnika miejskiego
-język niemiecki na poziomie komunikatywnym

CV prosimy wysyłać na adres a.skubisz@fabricum.pl

Zobacz jak do nas
trafić