31 Styczeń 2015 06:25:21
Nawigacja
· Fabryka po godzinach
· Muzeum na Facebooku
· TripAdvisor

· Kalendarz wydarzeń

· Aktualności
· O muzeum
· Administrator muzeum

· Oferta dla grup
· Promocje i Pakiety

· Galerie zdjęć
· Eventy i spotkania

· Manufaktura
· Wirtualna Fabryka

· Kariera
· Linki
· Kontakt
Ostatnie zdjęcia


Partnerzy
Grupa Fabricum

Experymentarium

Czas Dzieci

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ

Drago

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Nowy Gipsoryt-Wernisaż wystawy29.01.2015 godzina 18.00

Nowy Gipsoryt to wystawa młodych twórców - studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - Sebastiana Grochockiego, Marcina Wydrzyńskiego oraz Szymona Ryczka. Wystawa jest poświęcona technice gipsorytu, w której wykonaliśmy wielkoformatowe prace. Podczas wernisażu odbędzie się również pokaz wykonywania odbitki graficznej. Celem wystawy jest nie tylko poszerzenie świadomości dotyczącej grafiki warsztatowej u dojrzałego odbiorcy, ale również zachęcenie najmłodszych do zabawy ze sztuką.


Wydarzenie odbywające się w ramach „Fabryki po godzinach”.
"Fabryka po godzinach" to nowa przestrzeń działań kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych w Muzeum Fabryki w Łodzi. W ramach "Fabryki..." organizowane są wystawy artystyczne, warsztaty plastyczne i taneczne, wieczory z tangiem oraz dodatkowe atrakcje.

Urodzinowy Weekend Muzeum Fabryki


Muzeum Fabryki w Łodzi obchodzi ósme urodziny.

To tutaj śpiewa Dolores – stuletnie zabytkowe krosno. Tutaj najmłodsi i starsi poznają historię Łodzi i fabrykanckich fortun. Muzeum Fabryki kończy osiem lat i z tej okazji zaprasza na urodzinowe atrakcje.

W dniach 24-25.01.2015 Muzeum Fabryki zaprasza na Urodzinowy Weekend.

O godzinie 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00 w ramach biletu wstępu(5/6zł)można będzie wziąć udział w zwiedzaniu ekspozycji Muzeum z przewodnikiem.

Dla wielbicieli filmów przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje. W sali kinowej i na górnej sali Muzeum będą odbywać się projekcje filmów związanych z historią fabryki. Będzie można obejrzeć następujące filmy: „Florczakowie”, „Nasze znajome z Łodzi”, „Łódzka niedziela”, „Saga Manufaktury”, „Poltex” i najnowszy promocyjny film Muzeum Fabryki, który w nadchodzących dniach będzie miał swoją premierę.

Urodzinowy weekend uświetni instalacja świetlna przygotowana przez firmę Lim8 specjalnie na tę okazję.

Ferie 2015 w Muzeum Fabryki
Muzeum Fabryki zaprasza grupy zorganizowane a także rodziny z dziećmi na dodatkowe zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży pozostającej na ferie w Łodzi.


Oferta dla grup zorganizowanych:


1) Eko fabryka- propozycja warsztatów artystyczno-ekologicznych dla dzieci, w czasie których uczestnicy wykonają pamiątkę lub zabawkę związaną tematycznie z Manufakturą z materiałów poddawanych recyklingowi. Warsztaty poruszają zagadnienia związane z ochroną środowiska.
Cena: 11 zł + dodatkowe 5 zł jeśli warsztaty mają być połączone ze zwiedzaniem wystawy.
Minimalna liczba osób. 10
zapisy:
Muzeum Fabryki,ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź
42 664 92 93
muzeum@manufaktura.com


2)Bawełniana fabryka-propozycja zwiedzania Muzeum Fabryki z naciskiem na organizację pracy fabryki. Uczestnicy poznają ideę 'miasta w mieście' czyli wielowydziałowego przedsiębiorstwa składającego się ze wszystkich etapów produkcji, pałacu i osiedla dla robotników. Następnie grupa uczestniczy w warsztacie drukowania tkaniny.
Cena :16 zł( w tym bilet wstępu).
Minimalna liczba osób 10
zapisy:
Muzeum Fabryki,ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź
42 664 92 93
muzeum@manufaktura.com


Oferta stworzona wspólnie z Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Fabryki oraz Muzeum Miasta Łodzi przygotowały pakiety edukacyjne na ferie zimowe 2014 r. Miejsce, w którym ulokowane są nasze siedziby – kompleks fabryczno-rezydencjonalny należący niegdyś do Zakładów Bawełnianych Izraela Poznańskiego oraz postać jego właściciela niejednokrotnie inspirują nas do wspólnych działań, dlatego w zbliżającej się przerwie szkolnej zapraszamy grupy dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat na specjalnie przygotowane lekcje i warsztaty.
Tematy zajęć:

1. Portret tkany wyobraźnią
czas trwania: 150 min.
miejsce: Muzeum Miasta Łodzi (część pierwsza), Muzeum Fabryki (część druga)
Portret Izraela Poznańskiego zachował się w kilku wersjach i jest prezentowany w Muzeum Miasta Łodzi, ale wygląd jego żony Leonii owiany jest tajemnicą, można więc puścić wodze fantazji zastanawiając się jakie nosiła stroje, fryzury, czy stosowała makijaż... W pierwszej części zajęć, odbywającej się w Muzeum Miasta Łodzi, dzieci i młodzież odwiedzą Gabinet Izraela Poznańskiego, Salę Jadalną oraz pokoje prywatne pani domu, poznając historię rodziny Poznańskich, sylwetki jej członków i otoczenie, w jakim żyli. Uzupełnieniem tych informacji będzie wizyta w Muzeum Fabryki, gdzie uczestnicy zobaczą prezentację dotycząca XIX-wiecznej mody i prezentację pracy krosien, która pokazuje jak powstawały tkaniny. Wszystkie zdobyte informacje staną się podstawą i inspiracją do stworzenia portretów rodziny Poznańskich i projektów XIX-wiecznych strojów podczas warsztatu plastycznego w Muzeum Fabryki.

2. W robotniczej izbie i na salonach Pałacu Poznańskich
czas trwania: 150 min.
miejsce: Muzeum Fabryki (część pierwsza), Muzeum Miasta Łodzi (część druga)
Jak żyli łódzcy fabrykanci a jak robotnicy? Co jedli, gdzie się bawili i jak spędzali swój wolny czas? Co było modne w obu środowiskach i czy obie te grupy miały ze sobą coś wspólnego? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy zajęć „W robotniczej izbie i na salonach Pałacu Poznańskich”. Na przykładzie zdjęć i eksponatów prezentowanych w Muzeum Fabryki oraz części reprezentacyjnej Pałacu Poznańskich dzieci i młodzież poznają robotniczy folklor i życie codzienne łódzkiej burżuazji przemysłowej, dowiadując się jakie obyczaje panowały w naszym mieście na przełomie XIX i XX wieku. Spotkaniu w Muzeum Miasta Łodzi będzie towarzyszył warsztat plastyczny.

Kto może skorzystać?
Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat. Zagadnienia poruszane podczas obu zajęć różnią się między sobą, istnieje więc możliwość skorzystania z obu pakietów. Uczestnictwo w zajęciach kosztuje 15 zł od osoby, zapewniamy materiały do warsztatów, a prace stworzone przez uczestników pozostaną ich własnością.
Jak się zapisywać?
Rezerwacje prowadzi
Dział Upowszechniania i Edukacji Muzeum Miasta Łodzi
tel. 42 254 90 11
e-mail: edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapraszamy do odkrywania historii Łodzi i wspólnej zabawy!
Oferta dla rodzin i turystów indywidualnych:

1) Skarb Rodziny Poznańskich(dla rodzin i dzieci powyżej 7 lat) ;popularna i lubiana forma gry terenowej ze zwiedzaniem wystawy, w czasie której dzieci i młodzież poszukują na terenie Muzeum Fabryki skarbu. Po drodze uczestnicy rozwiązują zagadki i odkrywają kolejne wskazówki mające doprowadzić do odnalezienia nagrody. Zabawa odbywa się z grupach kilkuosobowych .
Cena od osoby: 13 zł (wliczony bilet wstępu)
zapisy:
Muzeum Fabryki,ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź
42 664 92 93
muzeum@manufaktura.com

2) Mały odkrywca fabryki(dla rodzin i dzieci poniżej 7 lat)- to oferta przygotowana specjalnie dla najmłodszych odkrywców Łodzi i ich opiekunów. W czasie zwiedzania Muzeum uczestnicy rozwiązują zagadki. Na wszystkich uczestników czekają nagrody. Zabawa odbywa się w grupach kilkuosobowych.
Cena od osoby: 13 zł (wliczony bilet wstępu)
zapisy:
Muzeum Fabryki,ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź
42 664 92 93
muzeum@manufaktura.com
Muzeum Fabryki
ul. Drewnowska 58
91-002 Łódź
42 664 92 93
muzeum@manufaktura.com


Lokalizacja

Zobacz jak do nas
trafić

Godziny otwarcia
wt - pt od 900 do 1900
so - nd od 1100 do 1900

W poniedziałki Muzeum nieczynne

Wirtualna Fabryka

Odwiedź Wirtualną Fabrykę

Ceny biletów
Ulgowy: 5 zł
Normalny: 6 zł
Rodzinny: 13 zł

wstęp na taras widokowy,
bilet normalny: 2zł

wstęp na taras widokowy,
bilet ulgowy: 1zł

bilet łączony, normalny: 7zł
bilet łączony, ulgowy: 6zł

Zobacz też ofertę dla grup

Pakiet: Aktywne zwiedzanie (druk na torbach)
Grupy szkolne: 17 zł/os
Grupy dorosłych: 22 zł/os

Warsztaty dla dzieci
Dostępne na zamówienie

Oprowadzanie w języku
obcym:
75 zł

Oprowadzanie gości indywidualnych: 20 zł
Rezerwacja grup
tel: 0-42 664 92 93
w godzinach otwarcia Muzeum

mail:

muzeum@manufaktura.com

W tytule maila proszę wpisać „Rezerwacja oprowadzania”
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Muzeum Fabryki - Manufaktura, Łódź. musisz się zarejestrować.
Powered by PHP-Fusion5,336,102 Unikalnych wizyt Powered by YoicikGroup

Muzeum Fabryki, ul. Drewnowska 58, Łódź, 42 664 92 93, muzeum@manufaktura.com