22.06.2018 03:11:19

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

X Ogólnopolski Kongres Kobiet
W najbliższy weekend 16-17 czerwca 2018 r. w Łodzi odbywa się X Ogólnopolski Kongres Kobiet.

Pragniemy zaprosić uczestników tego wydarzenia do Muzeum Fabryki w Manufakturze, aby zapoznali się z historią dawnej fabryki Izraela Poznańskiego ? jednego z największych łódzkich przemysłowców w XIX wieku. Wystawa dostarcza również informacji o losie łódzkich włókniarek, kobiet, które kreowały historię tego wyjątkowego miasta.

Cena biletu dla uczestników Kongresu Kobiet - 1 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Muzeum Fabryki a Wydziałem Filozoficzno-Historycznym UŁ
Serdecznie zapraszamy na uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Wydziałem Filozoficzno-Historycznym UŁ a Muzeum Fabryki w Manufakturze w Łodzi, które odbędzie się we wtorek 29 maja 2018 r. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału (Instytut Historii UŁ, ul. A. Kamińskiego 27a, Łódź). Podpisy pod umową złożą: prof. Maciej Kokoszko, Dziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ oraz p. Anna Mokrosińska, Dyrektor Muzeum Fabryki w Manufakturze.

W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane główne założenia przyszłej współpracy, w tym propozycje projektów, do udziału w których szczególnie zapraszamy studentów i pracowników Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ. Spotkanie zakończy wykład dr Julii Sowińskiej-Heim (Katedra Historii Sztuki UŁ) "Adaptacja do nowej funkcji architektury postindustrialnej, czyli współczesne życie dziewiętnastowiecznych fabryk".

Swingowa potańcówka
Powróćmy do atmosfery lat 30. i 40., kiedy na parkietach amerykańskich lokali królował swing!

Mili Państwo, zapraszamy wydarzenie towarzyszące Swingowemu Spacerowi po Piotrkowskiej! Potańcówka odbędzie się w klimatycznej sali Muzeum Fabryki, gdzie pięknej majowej nocy zatańczymy jak dawniej - w parach i do muzyki swingowej!

19-20.30 Cafe Lounge, czyli muzyka z gramofonu w małej sali Muzeum
19-19.30 Intro kurs lindy hopa
20.30 Swing sala główna Muzeum
22.00 Swing pod gwiazdami-otwarcie tarasu

Koniec imprezy o godz. 1.00
Na sali nie ma baru/przynosimy własne napoje/przekąski.
Bilety na miejscu:
- 20zł normalny
- 15zł student/uczeń

Impreza towarzysząca wydarzeniu "Swingowy Spacer po Piotrkowskiej"
(27 maja, g. 12.00 start retro parady)
Info: https://www.facebook.com/events/243221929574340/?ti=cl

Prosimy szanować następujące zasady Potańcówki:
- mamy do dyspozycji MUZEUM - z eksponatami. Bardzo prosimy, aby w tej kwestii przestrzegać regulaminu Muzeum (nie dotykać eksponatów itp).
- w Muzeum nie ma baru, nie ma możliwości kupna napojów, wobec czego każdy zaopatrzenie przynosi sobie indywidualnie.
- bardzo prosimy, aby być odpowiedzialnym za siebie i innych.
- wszelkie osoby nadużywające zaufania, a także alkoholu lub innych używek, będą wyproszone z imprezy przez ochronę Muzeum.

Zobacz jak do nas
trafić