25.02.2018 10:54:55

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wystawa "Podano do stołu" w Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Miasta Łodzi zaprasza do odtworzonej po blisko stu latach Małej Jadalni rodziny Poznańskich. Na nowej ekspozycji prezentowane są przedmioty rzemiosła artystycznego stanowiące wystrój wnętrza rodzinnej jadalni, które dobrano na podstawie prowadzonych badań archiwalnych i źródłowych, m.in. porcelana, srebra, platery, szkło oraz tkaniny. Co jadali przedstawiciele łódzkiej burżuazji przełomu wieków? O czym mogli rozmawiać przy codziennych posiłkach? Jak wyglądał rytm i etykieta celebrowanych niegdyś spotkań? O tym przekonacie się Państwo odwiedzając Mają Jadalnię Poznańskich czynną od wtorku do czwartku w godz. 10-16 oraz od piątku do niedzieli w godz. 12-18. W środy wstęp wolny.

Więcej: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wystawy/wystawa-stala-z-dziejow-lodzi

Wykład o strajkach studenckich w 1981 r.
Zapraszamy na wykład prof. Krzysztofa Lesiakowskiego "Strajki studentów w Łodzi w 1981 r.", który odbędzie się w Muzeum Fabryki w środę 21 lutego 2018 r. o godz. 17.00.

W styczniu i lutym 1981 r. łódzkie środowisko akademickie zawrzało. Tysiące studentów występowało przeciwko władzy, żądając m. in. więcej swobody w działalności naukowej i dydaktycznej na uczelniach, rejestracji NZS-u, zniesienia cenzury. O postulatach i efektach strajków mogą się Państwo dowiedzieć więcej w trakcie spotkania w Muzeum Fabryki.

Prof. Krzysztof Lesiakowski jest pracownikiem naukowym Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego, autorem wielu prac dotyczących historii Łodzi po 1945 r., a także współautorem książki Strajk studencki w Łodzi styczeń?luty 1981 r. Okruchy pamięci, zapisy źródłowe, ikonografia (Łódź-Warszawa 2016).

Wstęp wolny.

11. urodziny Muzeum Fabryki!
Z okazji naszych 11. urodzin pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania! Każdy gość Muzeum Fabryki w weekend 17-18 lutego 2018 r. będzie mógł zakupić bilet w urodzinowej cenie 1 zł!

Zapraszamy do odwiedzin!

Zobacz jak do nas