25 Lipiec 2016 19:49:13

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wystawa prac Andrzeja Raaba "Graba ... a na początku był pies..."
Muzeum Fabryki zaprasza na inaugurację wystawy prac Andrzeja Raaba "Graba ... a na początku był pies...", która odbędzie się w Muzeum Fabryki 29 lipca 2016 r. o godz. 18.00. Głównym tematem wystawy jest świat zwierząt oraz relacje pomiędzy ludźmi a „braćmi mniejszymi”.

Czas trwania wystawy: 29 lipca – 21 sierpnia 2016 r.

Wstęp bezpłatny.

O autorze:
Andrzej Raab (ur. 1956) studiował malarstwo, grafikę i rzeźbę w Akademie der Kuenste w Norymberdze oraz Hochschule der Bildenden Kuenste w Brunszwiku (Niemcy). Podczas dwuletniego pobytu na Wyspach Kanaryjskich związany z Academia de Bellas Artes w Santa Cruz (Teneryfa).
Po powrocie z emigracji rozszerza swą działalność twórczą o scenografie teatralne, aranżacje przestrzenne, projektowanie odzieży i konstruowanie marionetek.
Współpracuje z łódzkimi teatrami: "Teatr Mały", "Teatr Piccolo", "Teatr Kawiarenka" oraz teatr w Tarnowie.
Kilkanaście wystaw indywidualnych w Niemczech i Hiszpanii, dwie w Polsce.
Jego prace cieszą się uznaniem wśród znawców i kolekcjonerów sztuki w kraju, jak i zagranicą.
Częstym motywem jego prac, jak i części obecnej wystawy, jest współzależność człowiek-zwierzę oraz ochrona naturalnego środowiska w ogólnym pojęciu.

Gra miejska z okazji Święta Łodzi

Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Łodzi 30 lipca 2016! Mamy dla Państwa propozycję gry, która zapewni wiele wrażeń w tym wyjątkowym dniu!

Tam Tu to interaktywna gra miejska realizowana z przy użyciu tabletów, dzięki której można poznać Łódź z zupełnie innej strony i w niecodziennej formie.

Zespoły złożone z maksymalnie 10 osób, odbierają tablety (1 szt. na zespół) i logują się do gry za ich pomocą. Na ekranie pokazują się oznaczone miejsca, gdzie zlokalizowane są pytania. Pytanie aktywuje się jednak dopiero po podejściu do danego punktu. Część pytań i zadań animowana jest przez przewodników- animatorów. To od zespołu zależy, którędy pójdzie i na które pytania odpowie. Za każde odwiedzone miejsce przyznawana jest punktacja, dzięki której można wprowadzić element rywalizacji między zespołami. Gra trwa ok. 2 godzin. Zespoły poruszają się pieszo w zależności od wielkości obszaru wybranego do gry.

Gra odbędzie się w dwóch turach: 11.00-13.00 oraz 14.00-16.00.

Obowiązują zapisy, które odbędą się w dniach 18-29 lipca 2016. Prosimy o przesłanie maila z imieniem, nazwiskiem i preferowaną godziną na adres: korzenielodzi@manufaktura.com.

Wakacje w Muzeum Miasta Łodzi
Wakacje w Muzeum Miasta Łodzi - dawnym pałacu Izraela Kalmanowicza Poznańskiego - zapowiadają się bardzo interesująco. Zapraszamy na następujące wydarzenia:

Izabela Trelińska. Impresje z podróży. Akcje plastyczne

Wystawa prezentuje bogaty dorobek artystyczny Izabeli Marii Trelińskiej: malarstwo, które powstało w latach 2006 – 2015, podczas jej podróży do licznych krajów świata (m.in. do Meksyku, Peru, Boliwii, Argentyny, Urugwaju, Brazylii, Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Kostaryki, Panamy, Chin, Japonii, Singapuru, Kambodży, Malezji, Indonezji, USA i na Kubę) oraz fotograficzną dokumentację wybranych siedmiu akcji plastycznych autorstwa artystki.

Wystawa czynna: 29 czerwca - 2 października 2016 r.

Stali bywalcy tamtych prywatek. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica

Wystawa w Muzeum przypomina czasy świetności łódzkiego przemysłu radiofonicznego, kiedy w Łodzi przy ul. Wróblewskiego i w kilku oddziałach powstawały gramofony, wzmacniacze, odtwarzacze płyt kompaktowych, słowem szeroko pojęty sprzęt dźwiękowy. To właśnie zbiór ponad 50 gramofonów, wzmacniaczy i innych urządzeń audio produkowanych przez łódzką Fonikę składa się na główną część wystawy. Ale zwiedzający zobaczyć mogą ponadto archiwalne dokumenty, prasę fachową oraz materiały reklamowe, które promowały Fonikę w Polsce i na świecie.

Wystawa czynna: 6 lipca - 30 października 2016 r.

Introdukcja. Jacek Malczewski – Bartek Jarmoliński

Wystawa jest próbą konfrontacji dwóch artystycznych postaw i osobowości reprezentowanych przez Jacka Malczewskiego – Mistrza symbolizmu, jednego z najwybitniejszych europejskich malarzy oraz współczesnego malarza i performera – Bartka Jarmolińskiego, który w swoich najnowszych pracach (z których część powstała z myślą o tym projekcie) podejmuje dialog, podszyty wieloletnią fascynacją, z twórczością (zwłaszcza portretową), Jacka Malczewskiego.

Wystawa czynna: 14 lipca – 9 października 2016 r.

Zobacz jak do nas
trafić