04 Lipiec 2015 08:57:37

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Ogłoszenie
Muzeum Fabryki poszukuje osoby,która chciałaby dołączyć do grona przewodników muzealnych.
Wymagania:
-język angielski na poziomie komunikatywnym
- znajomość historii Łodzi
-punktualność
-dokładność
-komunikatywność

Mile widziane:
-licencja przewodnika miejskiego
-język niemiecki na poziomie komunikatywnym

CV prosimy wysyłać na adres a.skubisz@fabricum.pl
Wakacje w Muzeum Fabryki

Muzeum Fabryki w terminie 1 lipca – 31 sierpnia 2015 r. zaprasza grupy półkolonijne( powyżej 15 osób) a także rodziców i opiekunów wraz z dziećmi na dodatkowe zajęcia.

Oferta dla grup zorganizowanych
Na zapisy (telefonicznie)

1) „Eko-zabawka” - propozycja warsztatów artystyczno-ekologicznych dla dzieci, poruszających zagadnienia związane z ochroną środowiska. Łączą one formę krótkiej lekcji oraz warsztatów artystycznych, podczas których wykonane zostaną zabawki z materiałów poddawanych recyklingowi. Spotkanie trwa ok 90 minut.
Cena od osoby 13 zł. Zapisy: 42 664 92 93
2) „Ubierz fabrykancką parę”- propozycja warsztatów dla dzieci. W trakcie warsztatów dzieci poznają modę dawnej Łodzi. Uczestnicy wysłuchają historii o produkcji tkaniny a następnie wykonają własne modele ubioru fabrykanckiej pary używając skrawków tkanin.
Zapisy: 42 664 92 93
Cena od osoby 11zł za warsztat plus bilet wstępu 5 zł.
3) „Drukowana fabryka”-propozycja zwiedzania Muzeum Fabryki z naciskiem na organizaję pracy fabryki. Uczesticy poznają ideę 'miasta w mieście' czyli wielowydziałowego przedsiębiorstwa składającego się ze wszystkich etapów produkcji, pałacu i osiedla dla robotników. Następnie grupa uczestniczy w warsztacie drukowania tkaniny.
Cena :16 zł( w tym bilet wstępu). Zapisy42 664 92 93

Oferta dla rodzin i turystów indywidualnych:
bez zapisów

1) „Odkryj korzenie Manufaktury”(dla rodzin i dzieci powyżej 7 lat) – forma gry terenowej ze zwiedzaniem wystawy, w czasie której dzieci i młodzież poszukują na terenie Muzeum Fabryki i Manufaktury rozwiązań zadań. Po drodze uczestnicy rozwiązują zagadki i odkrywają kolejne wskazówki mające doprowadzić do ułożenia hasła. Uczestnicy mogą wziąć udział w loterii i losowaniu nagród.
Cena od osoby: w cenie biletu wstępu(5/6 zł)

2) „Mały odkrywca fabryki”(dla rodzin i dzieci poniżej 7 lat)- to oferta przygotowana specjalnie dla najmłodszych odkrywców Łodzi i ich opiekunów. W czasie zwiedzania Muzeum uczestnicy rozwiązują zagadki. Na wszystkich uczestników czekają nagrody. Zabawa odbywa się w grupach kilkuosobowych.
Cena od osoby: w cenie biletu wstępu(5/6 zł)

Obrazy znalezione

19 czerwca 2015, o godzinie 17.00

Muzeum Fabryki zaprasza na otwarcie prac fotograficznych
"Obrazy Znalezione"

OBRAZY ZNALEZIONE

Chodząc ulicami miast, mijamy ściany otaczających nas domów.
Ściany pełne różnego rodzaju znaków i symboli, powstałych w wyniku działania czasu, sił natury i intencjonalnych działań człowieka. Przechodzimy obok krzyczących kolorami „tablic”, pełnych magicznych plam, linii i struktur. Wielu z nas stojąc przed tymi wielkimi obrazami zgromadzonymi w ulicznej galerii i kierowani podszeptami wyobraźni znajdzie obrazy przedstawiające magiczne światy.
Wśród tych kolorowych kompozycji, pełnych różnych barw i faktur można znaleźć zaklęte na murze pejzaże, martwe natury czy przedziwne portrety. Jak dalece te przedstawienia mogą być sugestywne, świadczy fakt oddawania czci przynależnej obiektom sakralnym, konterfektom powstałym przez zwykły zaciek na murze.

Michał Stahl -Urodzony w 1954 r. w Łodzi. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki.
Dyplom z grafiki w 1984 r. w Katedrze Grafiki Warsztatowej u prof. Leszka Rózgi i malarstwa u prof. Zdzisława Głowackiego.
Po ukończeniu studiów prowadził działalność artystyczną w ramach ukończonego kierunku,co zaowocowało udziałem w kilku wystawach. Brał udział w konkursach plastycznych oraz wydarzeniach kulturalnych miasta. Następnie, na przełomie lat 1990 i 2000 prowadził działalność projektową, którą porzucił po kilkunastu latach pracy na korzyść twórczości artystycznej. Od 2010 r. zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i fotografii, często inspirowaną kulturą Włoch. Ostatnio jest żywo zainteresowany lokalnym pięknem swojego miasta, najczęściej fragmentami architektury odchodzącej w przeszłość.

Muzeum Fabryki, Manufaktura
Łódź,ul. Drewnowska 58