29 Czerwiec 2017 07:32:58

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wakacje w Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Miasta Łodzi wakacje będzie spędzać sportowo i aktywnie! Moc atrakcji przygotowana została zarówno dla młodszych jak i starszych gości. Zapraszamy!

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat

6, 13, 20, 27 lipca i 3, 10, 17, 24, 31 sierpnia

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! W każdy wakacyjny czwartek w godz. 10:30-12:00 Muzeum zaprasza na zajęcia dla dzieci. W programie nauka przez zabawę, a do wyboru są następujące tematy: „Salonowe gry w deszczowe dni”, „Moda na sport”, „Pałacowy tor przeszkód”, „Od kuli do buli” i „Muzeum na medal”.

Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wiadomoci/1415-wakacje-w-muzeum

Wystawa „Ocalić od zapomnienia. Najcenniejsze zbiory Oddziału Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi”

29 czerwca – 1 października

Przez całe wakacje w Pałacu Izraela Poznańskiego można oglądać wystawę, na której zaprezentowane są najważniejsze wydarzenia i postacie związane z historią sportu i turystyki w Łodzi od jego narodzin w wieku XIX, poprzez rozwój w okresie międzywojennym, a na sukcesach po II Wojnie Światowej kończąc.

Wystawie towarzyszy program wydarzeń, a w jego ramach: spotkania ze sportowcami, zwiedzanie wystawy, spacery miejskie, zajęcia sportowe, zwiedzanie łódzkich stadionów i nie tylko!

Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wystawy/wystawy-planowane/1393-ocali-od-zapomnienia-najcenniejsze-zbiory-oddziau-sportu-i-turystyki-muzeum-miasta-odzi-

Folkowe Inspiracje w Muzeum Farbyki
Muzeum Fabryki zaprasza na wernisaż wystawy "Wokół tradycji, wzorów i tkanin", na której zaprezentowane będą prace młodych projektantów ze Studia Designu Pałacu Młodzieży we współpracy z Kołem Naukowym DESIGNER PŁ.

Będą mieli Państwo okazję zobaczyć również wystawę poświęconą Zespołowi Pieśni i Tańca "Poltex" z okazji 55-lecia jego istnienia.

Wydarzenia są zorganizowane w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje".

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 21 czerwca 2017 r. Wstęp wolny.

"Wypoczynek w PRL" - wystawa fotograficzna w Muzeum Fabryki
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zapewne zastanawiają się Państwo nad tym, w jaki sposób najlepiej wykorzystać tak długo wyczekiwany urlop. Zapraszamy zatem na wystawę fotograficzną "Wypoczynek w PRL" - być może oglądając zdjęcia pracowników dawnych zakładów POLTEX, odnajdą Państwo inspirację... Natomiast jeśli nie, na pewno zaciekawi Państwa sposób, w jaki dawni mieszkańcy Łodzi odpoczywali po trudach pracy w fabryce.

Początek wystawy: 6 czerwca 2017 r., wstęp wolny.

Zobacz jak do nas
trafić