26.04.2018 07:25:50

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wykład o pasażerskiej i tramwajarskiej rzeczywistości PRL
Muzeum Fabryki zaprasza na ostatni przed wakacjami wykład o Łodzi w dobie PRL.

Dr Piotr Ossowski (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) przybliży nam historię komunikacji miejskiej w Łodzi wraz z problemami, wyzwaniami i ciekawostkami z życia codziennego pasażerów.

26 kwietnia 2018 r. (czwartek), godz. 17.00 - Tramwajarska i pasażerska codzienność w Łodzi w czasach PRL.

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Animacja filmowa w Muzeum Fabryki
Akademia Animacji MOMAKIN w Muzeum Fabryki!

Muzeum Fabryki serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach, które są prowadzone na terenie naszej placówki przez studio animacji filmowej MOMAKIN.

Program kursu obejmuje: zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z językiem filmu (kadr, plan itp.), tworzenie słownika filmowego, naukę podstaw pisania scenariusza, tworzenie storyboardu, projektowanie postaci, budowanie scenografii, wprowadzenie do animacji poklatkowej, a także zdjęcia na profesjonalnym planie filmowym - tłumaczy Paulina Zacharek, ekspertka ds. edukacji filmowej z MOMAKIN. - Trzy dotychczas zrealizowane edycje naszego kursu pokazały, że jest to wiedza, którą dzieci przyswajają bardzo chętnie i sprawnie.

Najbliższe terminy warsztatów to: 15 kwietnia (niedziela), 22 kwietnia (niedziela), 12 maja (sobota), 19 maja (sobota). Początek spotkań o godz. 12.00. Aby zgłosić udział dziecka wystarczy wysłać e-mail na adres warsztaty@momakin.pl z datą zajęć, imieniem i nazwiskiem zgłaszającego i wiekiem uczestnika kursu, zadzwonić (790 244 817) lub skorzystać z formularza na stronie www.momakin.pl. Zajęcia są płatne. Karnet na cały kurs kosztuje 175 zł (wówczas koszt udziału w pojedynczym spotkaniu wynosi 35 zł). Bilet uprawniający do jednorazowego udziału w zajęciach to koszt 40 zł.

Organizatorem zajęć Akademii Animacji jest MOMAKIN, posiadający kilkuletnie doświadczenie
w realizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Dodatkowych informacji udziela: Iwona Buchcic, tel. 502 598 925, i.buchcic@momakin.pl.

Międzynarodowe Biennale Grafiki Łódź w Muzeum Fabryki
Muzeum Fabryki ma zaszczyt zaprosić do udziału w 2. Międzynarodowym Biennale Grafiki Łódź!

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00. W trakcie inauguracji będzie obecna reprezentacja artystów z Chin. Biennale Grafiki Łódź to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, prace zostały nadesłane z różnych części świata. Będą mieli Państwo okazję poznać dzieła artystów z Polski, Włoch, Japonii, Belgii, Chin, Tajlandii, Cypru, Irlandii i innych. Kolekcja około 30 prac reprezentuje różne kierunki i techniki współczesnej grafiki warsztatowej.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Zapraszamy również w kolejne do dni do zapoznania się z wystawą.

Wernisaż w Muzeum Fabryki jest częścią wydarzenia obecnego również w ART_IKUBATORZE w Fabryce Sztuki 13 kwietnia 2018 r., gdzie będzie prezentowana główna wystawa.

Zobacz jak do nas
trafić