22.11.2017 06:10:41

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Zwiedzanie kuratorskie w Muzeum Miasta Łodzi
Z kuratorem po wielokulturowej Łodzi!

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na grudniowe oprowadzania po nowej wystawie stałej "Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań", która jest multimedialną opowieścią o wielonarodowym, wielokulturowym mieście i życiu codziennym jego mieszkańców.

Łódź fabryk i dymiących kominów, Łódź wielu nacji, języków, religii i kultur zaprezentowana na tle fenomenu jej żywiołowego rozwoju przemysłowego i demograficznego.

Wyrusz w sentymentalną podróż do przedwojennej Łodzi i poznaj ludzi "ziemi obiecanej".

Więcej informacji na www.muzeum-lodz.pl

#chodźnapodwórko

1 grudnia (piątek), godz. 16:30 | oprowadzanie dla osób z dysfunkcją słuchu z tłumaczem języka migowego

7 i 14 grudnia (czwartki), godz. 14:00-16:00 | oprowadzania kuratorskie

Zbiórka: hol główny

Bilety: normalny 3zł, ulgowy 1zł

Wystawa "Mój pejzaż" Sylwii Baranowskiej
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Mój pejzaż" Sylwii Baranowskiej, który odbędzie się w Muzeum Fabryki 17 listopada 2017 r. o godz. 17.00.

Sylwia Baranowska to absolwentka PWSSP w Łodzi na Wydziale Włókienniczym w Katedrze Ubioru. Uczestniczka indywidualnych i zbiorowych pokazów ubioru unikatowego, współpracowała z wieloma galeriami. Zawodowo związana z przemysłem odzieżowym, prezentowała kolekcje na targach w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w plenerach i wystawach, m. in. w Muzeum Fabryki,
III Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej, X Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej.

Tematem zaprezentowanych prac jest pejzaż przedstawiony w abstrakcyjnej formie. Prace powstały w oparciu o wykadrowany fragment natury. Nie zależało mi na dokładnym oddaniu rzeczywistości. Prace są zapiskami emocji, nastroju, a światło i przestrzeń to elementy kształtujące ich powierzchnię. To nie realistyczne podejście do tematu, lecz zapis wrażeń inspirowanych otaczającą mnie rzeczywistością, z jej różnorodnością kształtów, kolorów i faktur, które poruszyły moją wyobraźnię i dały zamknąć się w małej formie tkaniny unikatowej [Sylwia Baranowska].

Wstęp bezpłatny.

Wykład "Szanse i zagrożenia - o życiu kobiet w Łodzi w latach 1908-1914"
Muzeum Fabryki zaprasza na wykład dr Sylwany Borszyńskiej "Szanse i zagrożenia - o życiu kobiet w Łodzi w latach 1908-1914", który odbędzie się w czwartek 16 listopada 2017 r. o godz. 17.00.

W trakcie wykładu poruszone zostaną kwestie związane z historią łódzkich kobiet, które na początku XX wieku poszukiwały swoich życiowych dróg. Niektórym z nich udawało się znaleźć pracę, która dawała im utrzymanie i szansę na rozwój. Inne nie miały tyle szczęścia... O szansach i ryzyku, jakie niosło z sobą życie w "złym mieście" opowie dr Sylwana Borszyńska, znawczyni historii kobiet w XIX i na początku XX wieku.

Wstęp bezpłatny.

Zobacz jak do nas