01 Maj 2016 10:00:59

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Warsztaty rodzinne z okazji Dnia Matki

Muzeum Fabryki w Manufakturze zaprasza na warsztaty rodzinne z okazji Dnia Matki. Odbędą się one 14 maja 2016 r. (sobota) w godzinach 11.00-13.00. W trakcie warsztatów młodzi uczestnicy będą wykonywali prezenty dla Mam z okazji zbliżającego się ich święta. Przy użyciu różnych technik plastycznych przygotują oryginalną biżuterię oraz kwiaty. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz opiekunów do wspólnej zabawy!

Cena warsztatów: 25 PLN od dziecka (w cenie materiały).
Zapraszamy dzieci w każdym wieku (poniżej 7 lat pod opieką rodziców).
Rodzice uczestniczą w warsztatach w ramach biletu wstępu do Muzeum (5/6 zł).
Zapisy u prowadzącej: 535 092 086.

Majowy SWAP

W sobotę 7 maja 2016 r. w godzinach 11.00-13.00 w Muzeum Fabryki odbędzie się SWAP, czyli popularna „wymiana szafy”.

Wiosna w pełni, warto zatem „odświeżyć” szafę! Uczestniczki SWAP będą miały szansę to zrobić dzięki bezgotówkowej wymianie ubrań, która odbywa się cyklicznie w Muzeum Fabryki. Będzie to również okazja do wymiany opinii na temat nowych trendów w modzie oraz uzyskania porady stylistycznej.

Serdecznie zapraszamy!

Wejście w ramach biletu wstępu do Muzeum Fabryki (ulgowy 5zł, normalny 6zł).

Solarna podróż w Muzeum Fabryki

Za sprawą Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki całą Łódź ogarnęła pasja poznawania. Tak będzie też w weekend. Podczas gdy na rynku Manufaktury odbywać się będzie Piknik Naukowy, w Muzeum Fabryki zobaczyć będzie można „W pogoni za słońcem” – dokumentalny film o australijskiej przygodzie młodych naukowców z Politechniki Łódzkiej w czasie wyścigu pojazdów napędzanych energią słoneczną.

Bezkresna pustynia, palące słońce, falująca nitka asfaltu ciągnąca się aż po horyzont – i nic poza tym w zasięgu wzroku. W takiej scenerii, w październiku ubiegłego roku pierwszy w historii, polski bolid przemierzał australijskie bezdroża podczas międzynarodowego wyścigu Bridgestone World Solar Challenge 2015.

„W pogoni za słońcem” w reżyserii Sergiusza Wasilewskiego to opowieść o wytrwałej pracy zespołu KGHM Lodz Solar Team nad największym projektem studenckim w Polsce i niezwykła relacja z przejazdu przez Australię, z Darwin aż do Adelaide. Opowieść o walce z czasem, pustynią i nieznośnym upałem, w której łódzka drużyna udowodniła swoje doskonałe przygotowanie do współzawodnictwa. A wszystko to w ekstremalnie niesprzyjających warunkach klimatycznych Australii i oprawie zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Moja codzienność to filmy promocyjne, reklamy czy produkcje virtual reality, dlatego gdy pojawiła się możliwość udziału w australijskich wyczynach polskiego zespołu, nie wahałem się ani chwili – mówi Sergiusz Wasilewski, operator filmowy, reżyser, twórca „W pogoni za słońcem”. – zrealizowanie kinowego filmu dokumentalnego, a do tego na własnych warunkach to okazja, która nie zdarza się codziennie – podkreśla reżyser.

Reżyser Sergiusz Wasilewski będzie obecny na pokazie filmu i zdradzi kulisy jego powstawania.

W niezwykle barwną i emocjonalną, dokumentalną podróż przez Antypody u boku łódzkich studentów będzie można wybrać się w Muzeum Fabryki, w sobotę (23.04) o godzinie 17:00. Wstęp bezpłatny.

Zobacz jak do nas
trafić