21 Październik 2014 17:07:10

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Gra miejska TU BĘDĘ

23 października , godzina 17.30
Wciel się rolę superbohatera, detektywa, jasnowidza lub studenta i dołącz do gry miejskiej prowadzonej na terenie Manufaktury.

Patrząc wstecz - nie ma co płakać nad rozlaną krwią. Pora podjąć akcję. Czasem wystarczy kilka kroków i parę zdań, by odkryć prawdę kryjącą się za, nie tak znowu tajemniczym, zniknięciem wschodzącej gwiazdy mody.

Rusz makówką i dołącz do grona obrońców Herkulesa, oskarżonego o morderstwo sławnego projektanta. Wyśledź, wyniuchaj i dowiedz się:

• czyja ręka wystawała z bagażnika

• gdzie podziały się pieniądze

• czemu podłoga jest czerwona

• czemu list jest cały w kawałkach.

MANUFAKTURA 23.10.2014 godz. 17:00 rotunda – stań się bohaterem w łódzkiej manufakturze

JAK?

Skorzystaj z formularza. Zapisz się, poczekaj na potwierdzenie i pierwsze wskazówki. Przyjdź na rotundę wewnątrz Manufaktury o 17. Skup się. Ktoś coś będzie do Ciebie mówił za pomocą innej komunikacji niż werbalna. Podążaj za mistrzem.

Ja BĘDĘ.

BĘDZIESZ?

Formularz znajduje się TUTAJ Link

Halloween -warsztaty artystyczne dla dzieci

25. X. 2013 r. (sobota), godz. 11:00-13.00

Jak co roku zapraszamy dzieci a także opiekunów do wspólnej zabawy inspirowanej Halloween. Gwarantujemy, że nikt się nie będzie nudził. Uczestnicy warsztatów pod okiem animatora i przy dźwiękach „strasznej” muzyki będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu artystycznych dekoracji inspirowanych Halloween. Pokażemy, że z dyni , pudełek, ścinków czy rolek po papierowych ręcznikach można wyczarować prawdziwe arcydzieła.
Będziemy wycinać wzory w dyniach tak, by powstały fantazyjne lampiony, które można będzie postawić jako ozdobę w oknie czy na stole. Miłośnicy duchów i historii mrożących krew w żyłach będą mogli stworzyć ‘upiorne’ zwierzaki: pająki, nietoperze i koty a wielbiciele książek będą tworzyć robić ‘upiorne’ zakładki do swoich ulubionych lektur.

Wszystkie dekoracje przygotowane przez małych artystów można zabrać do domu.
Mile widziane dzieci w kostiumach halloweenowych.

Cena warsztatów: 20 PLN od dziecka (w cenie materiały)
Zapraszamy dzieci w każdym wieku (poniżej 7 lat pod opieką rodziców)
Zapisy u prowadzącej: 535 092 086

Muzeum Fabryki
ul. Drewnowska 58, Manufaktura,
wjazd windą na 2. piętro, naprzeciwko wejścia do
Cinema City

Siła pary w Muzeum Fabryki

17.10.2014 , godzina 17.00

Muzeum Fabryki serdecznie zaprasza na inaugurację najnowszego elementu ekspozycji: modelu maszyny parowej. Zapraszamy na krótką prezentację modelu, spotkanie z twórcą, a potem wykład o historii pary wodnej.

Maszyny parowe były nieodłączną częścią fabryk włókienniczych. Od teraz w Muzeum Fabryki będzie można zobaczyć jak wyglądała maszyna parowa i dowiedzieć się jaką rolę pełniła.

Mało kto wie, że ten wynalazek zwany potocznie „maszyną parową” to właściwie parowy silnik tłokowy. Za jego twórcę uważa się Jamesa Watta. W przemyśle włókienniczym zaczęto je stosować powszechnie w XIX wieku. Pierwsza maszyna parowa w Łodzi została zainstalowana w fabryce Ludwika Geyera w 1839 roku i zrewolucjonizowała rozwój przemysłu włókienniczego.
Spalając pod napełnionym kotłem drewno bądź węgiel, doprowadzano wodę do wrzenia. Wytworzona w ten sposób para popycha tłoki, ruch ten przenoszony jest na wal i maszyna zostaje wprawiona w ruch.

Wykład o historii pary wodnej - od starożytności po czasy współczesne. W czasie wykładu można będzie dowiedzieć się o wielu ciekawych faktach. O tym, że już w starożytności odkryto właściwości pary i potrafiono je wykorzystać, a potem na prawie 1,5 tys. lat zapomniano. O powrocie do zainteresowania parą w czasach nowożytnych, wynalezieniu pierwszego samowara i zaworu do niego - wynalazku, który zrewolucjonizował podejście do pary. O pierwszych maszynach parowych, a także statkach, samochodach i windach napędzanych parą. A także o tym, że para wodna pracuje dla nas do dziś:)

wykład poprowadzi : dr Zbigniew Głąb

Muzeum Fabryki