23 Kwiecień 2014 22:59:56

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Cafe Verite -spotkanie

Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne "Venae Artis" oraz Muzeum Fabryki zapraszają na warsztaty psychologiczno-filmowe w ramach cyklu "Cafe Verite", 24 kwietnia o godzinie 17.30 na podstawie filmu "Oczy szeroko zamknięte".

Zapraszamy na seans i dyskusję

Z okazji Tygodnia Książki zapraszamy na wydarzenia Empiku do Muzeum Fabryki

Spotkanie z gościem Empiku, autorem książki "Księga Fabryk Łodzi" JACKIEM KUSIŃSKIM

26 kwietnia, godz. 17:00

"Księga Fabryk Łodzi" Jacka Kusińskiego jest niepowtarzalnym albumem ukazującym fabryczną Łódź z lotu ptaka. W książce odnajdziemy fotografie, stare pocztówki oraz barwne opisy około dwustu łódzkich fabryk.

Autor opowie o swojej książce w Muzeum Fabryki, w łódzkiej Manufakturze. W miejscu, gdzie usłyszeć i zobaczyć można jeszcze pracę zabytkowych krosien i odkryć historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX. wieku.

wstęp wolny

Czytaj z głową w chmurach

26-27 kwietnia, godz. 11:00-18:00

Specjalnie dla miłośników książek przygotowaliśmy przestrzeń, w której będą mogli oddać się przyjemności czytania w najwyższym punkcie widokowym Manufaktury.
Zapraszamy do przynoszenia książek by poczytać je na tarasie widokowym w Muzeum Fabryki gdzie z wysokości 16m podziwiać można  niemal wszystkie budynki, które tworzą dzisiejszy kompleks Manufaktury.

Uwaga !
Dla wytrwałych przygotowaliśmy konkursy z wiedzy o literaturze, w których wygrać możecie Państwo najnowsze i najbardziej popularne pozycje z oferty książkowej Empiku !
Do wygrania ponad 30 książek !
W konkursach mogą wziąć udział wszystkie osoby, które odwiedzą Taras Widokowy Muzeum Fabryki w trakcie akcji CZYTAJ Z GŁOWĄ W CHMURACH.
Konkursy odbędą się 26 i 27 kwietnia o godz. 11:30, 14:30 17:30

wstęp na taras wolny

Spotkanie wielkanocne

15 kwietnia 2014r. mieliśmy przyjemność zaprosić byłych pracowników Zakładów Poltex na spotkanie wielkanocne do Muzeum Fabryki. Na naszych gości czekał mały poczęstunek a także wykład Pani Ady Plucińskiej na temat wielkanocnych tradycji.

Było nam niezwykle miło się spotkać. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok!

Zobacz jak do nas
trafić