20.09.2017 14:37:25

Hexeline

Karolew

Dzieci w Łodzi

a milion different loves!?

Aquapark Fala

logohey

urwisowo

mm

Wystawa "Włókiennictwo wczoraj..." w Muzeum Farbyki
Muzeum Fabryki zaprasza na otwarcie wystawy "Włókiennictwo wczoraj. Dziś i jutro: innowacyjne tekstylia i przemysł mody", które odbędzie się 19 września 2017 r. o godz. 17.00.

Wystawa przybliży młodzieży i dorosłym łodzianom współczesny wizerunek przemysłu, który jeszcze niedawno był określany jako włókienniczy.

Obecnie wykorzystywane nazewnictwo to przemysł tekstylny i przemysł mody. Jest to jedna z wiodących branży polskiego przemysłu, ceniona w całej Europie. Często nie mamy nawet świadomości, jak wiele znanych i atrakcyjnych wyrobów powstało w Polsce, szczególnie zaś w regionie łódzkim.

Wskutek upadku łódzkiego przemysłu włókienniczego wielu bezrobotnych zatrudniało się w prowizorycznie powstających zakładach - szwalniach, które wielokrotnie ponosiły winę za złą opinię o tej branży. Obecnie warunki uległy radykalnej zmianie. Mimo wielu udoskonaleń technicznych, przemysł tekstylny w dalszym ciągu zapewnia wiele miejsc pracy.

Wystawa będzie zawierać prezentacje łódzkich firm odzieżowych znanych na rynku europejskim: dorobek firm, profil, ciekawe nowatorskie wzory, prezentacje i wypowiedzi pracowników firmy, zdjęcia, filmy, wyroby gotowe.

Firmy, które będą eksponowały swoje wyroby na wystawie:
"Modesta" - odzież damska.
"Alles" - bielizna damska.
"Joan" - firma szyjąca dla światowych marek odzieżowych.
"Union Knopf" - producent zamków, guzików i zapięć na rynek światowy.
"Altex" - firma produkująca nici różnego przeznaczenia.

Wystawę można zwiedzać do 3 października 2017 r.

Wstęp wolny.

Opowieści z Miasta Włókniarek
Muzeum Fabryki nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Topografie w ramach projektu "Opowieści z Miasta Włókniarek".

Wraz z dawnymi pracownikami przemysłu włókienniczego pochylimy się nad problemem upadku "polskiego Manchesteru".

W październiku w naszej placówce odbędą się wydarzenia związane z projektem - zachęcamy do śledzenia naszego profilu, a także do zapoznawania się z aktualnościami zamieszczanymi na blogu Miastograf: http://miastograf.pl/blog.

Wakacje w Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Miasta Łodzi wakacje będzie spędzać sportowo i aktywnie! Moc atrakcji przygotowana została zarówno dla młodszych jak i starszych gości. Zapraszamy!

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat

6, 13, 20, 27 lipca i 3, 10, 17, 24, 31 sierpnia

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! W każdy wakacyjny czwartek w godz. 10:30-12:00 Muzeum zaprasza na zajęcia dla dzieci. W programie nauka przez zabawę, a do wyboru są następujące tematy: „Salonowe gry w deszczowe dni”, „Moda na sport”, „Pałacowy tor przeszkód”, „Od kuli do buli” i „Muzeum na medal”.

Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wiadomoci/1415-wakacje-w-muzeum

Wystawa „Ocalić od zapomnienia. Najcenniejsze zbiory Oddziału Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi”

29 czerwca – 1 października

Przez całe wakacje w Pałacu Izraela Poznańskiego można oglądać wystawę, na której zaprezentowane są najważniejsze wydarzenia i postacie związane z historią sportu i turystyki w Łodzi od jego narodzin w wieku XIX, poprzez rozwój w okresie międzywojennym, a na sukcesach po II Wojnie ?wiatowej kończąc.

Wystawie towarzyszy program wydarzeń, a w jego ramach: spotkania ze sportowcami, zwiedzanie wystawy, spacery miejskie, zajęcia sportowe, zwiedzanie łódzkich stadionów i nie tylko!

Szczegóły: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/muzeum/wystawy/wystawy-planowane/1393-ocali-od-zapomnienia-najcenniejsze-zbiory-oddziau-sportu-i-turystyki-muzeum-miasta-odzi-

Zobacz jak do nas
trafić